Lexus Hoverboard - deskorolka wykorzystująca lewitację kwantową

Lexus Hoverboard – zaprezentowana przez firmę Lexus pozbawiona kół odmiana deskorolki, umożliwiająca jazdę nad powierzchnią specjalnego toru dzięki wykorzystaniu zjawiska lewitacji kwantowej.

Czytaj więcej

Glance Clock

Chciałbyś otrzymywać powiadomienia o tym, że już nadszedł czas na lunch, lub ważne spotkanie? Nie chcesz nosić ze sobą telefonu, a dodatkowo jego wibracje nie zawsze są odczuwalne, przez co zupełnie nie spełnia swojej funkcji? A może potrzebujesz mieć wszystko w jedynym miejscu, które dostrzeżesz z każdego miejsca w pokoju?

Czytaj więcej

ALTA 8, czyli dron do filmowania i... surfingu

Drony małe, drony profesjonalne, drony zabawki – pisaliśmy już o przeróżnych dronach prezentując coraz to ciekawsze zastosowania dla tych fascynujących maszyn. ALTA 8 prezentuje zupełnie nowe możliwości, a mianowicie, do surfingu.

Czytaj więcej

Poweriser - czy niesłusznie zapomniany?

Rower wydaje się zupełnie zbędnym reliktem przeszłości, gdy na horyzoncie pojawia się poweriser, czyli nic innego jak super-szczudła. Co tak naprawdę potrafią?

Czytaj więcej

Mumia z Melbourne odzyskała swoją twarz

Co możemy wydrukować w drukarce 3D? Znając jej możliwości, być może odpowiedź nie będzie dla Was zaskoczeniem. Na Uniwersytecie Melbourne stworzono bowiem... człowieka, a dokładniej mówiąc, odtworzono wygląd twarzy jednej z egipskich mumii.

Czytaj więcej

Mionix Naos QG - mysz jakiej jeszcze nie było!

Od pewnego czasu w świecie akcesoriów gamingowych panuje pewna moda. Jedną z najważniejszych funkcji stało się oświetlenie (najlepiej rgb), a kolorystyka najczęściej jest utrzymywana w kolorze czarnym i czerwonym. Ciężko szukać innowacji na rynku myszek, bo w zasadzie urządzenia te są tylko wskaźnikami pozwalającymi na granie i korzystanie z komputera. Szwedzka firma Mionix postanowiła jednak wpuścić trochę powiewu świeżości do świata peryferiów gamingowych.

Czytaj więcej

Flybrix, czyli dron zbudowany z klocków Lego

Jesteś fanem klocków Lego? A może Twoja pociecha je uwielbia? Marzysz o dronie i chciałbyś wypróbować mniej zaawansowanego zanim zakupisz profesjonalnego? Jeśli odpowiedź na wszystkie pytania brzmiała ''tak'', to Flybrix stworzono właśnie dla Ciebie.

Czytaj więcej

Heated Jacket - ogrzej się w podróży

Wszystkie zmarzluchy na pewno pokochają bohatera dzisiejszego newsa. Heated Jacket, bo o niej mowa, to kurtka z wewnętrznym systemem ocieplania.

Czytaj więcej

Piramidy holograficzne i z czym to się je

O hologramach pisaliśmy już wcześniej przy okazji zaprezentowania Leia Display, technologii hologramów parowych autorstwa Polaków. Dzisiaj postanowiliśmy przybliżyć Wam temat piramid holograficznych, oraz zaprosić na niespodziankę przygotowaną specjalnie dla Was przez nasz zespół...

Czytaj więcej

W Szwajcarii powstał w pełni samowystarczalny dom zasilany panelami słonecznymi

W Szwajcarii powstał w pełni samowystarczalny dom zasilany panelami słonecznymi. Jak udało się uzyskać ten zdumiewający efekt? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Czytaj więcej