Wiedza

Tesla i jego wynalazki cz. III

W ciągu ostatniego tygodnia zaprezentowaliśmy już kilka urządzeń codziennego użytku, których powstanie zawdzięczamy właśnie Tesli. Czas na kolejną porcję, wśród której znajdziecie kulę plazmową i... promienie rentgena.

Czytaj więcej

Tesla i jego wynalazki cz. II

Tesla to postać, która doczekała się prawdziwego uznania dopiero po śmierci, ale nawet w obecnych czasach, to właśnie nazwisko osoby, która najbardziej działała na jego niekorzyść, jest rozpoznawane przez wszystkich. Choć Edison, o którym mowa, skupował patenty wynalazków stworzonych przez biednych wynalazców, zgarniając cały splendor, to o nim uczy się dzieci w szkole. Czas to zmienić.

Czytaj więcej

Tesla i jego wynalazki cz. I

Spójrzcie na chwilę do góry. Postać, która posyła Wam to głębokie, tajemnicze spojrzenie, skrywa największy i być może najgenialniejszy umysł w historii ludzkości. Nikola Tesla, autor wielu patentów i wybitnych wynalazków. Kim był? Co tak naprawdę mu zawdzięczamy i które z jego wynalazków służą nam dzisiaj, choć nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy?

Czytaj więcej

Poradnik - Jak stworzyć hologram w domowych warunkach?

Zastanawiałeś się kiedyś, czy możliwe jest własnoręczne stworzenie hologramu? Wydawało Ci się, że jest to niewykonalne w warunkach domowych i piekielnie drogie? Nic bardziej mylnego! Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika.

Czytaj więcej

Poradnik - Eksport Projektów AutoCad do STL dla Drukarek 3D

W tym poradniku dowiesz się, jak przekonwertować projekty AutoCad (DWG, DXF) do STL, za pomocą darmowego programu Sketchup Make i wtyczek Import/Export STL oraz DWG Importer dla programu Sketchup.

Czytaj więcej

Dlaczego potrzebujesz drukarki 3D? Część III: Biura projektowe, firmy designerskie i producenci.

To już trzeci artykuł z naszego rozpoczętego tydzień temu cyklu, w którym udowadniamy, że drukarka 3D jest nieocenionym kompanem ułatwiającym życie. Tydzień temu umieściliśmy teksty kierowane głównie do klientów indywidualnych. Dzisiejszy artykuł jest natomiast skierowany głównie dla firm.

Czytaj więcej

Dlaczego potrzebujesz drukarki 3D? Część II: Cosplay

W części pierwszej pokazaliśmy jak zaskakująco przydatna może okazać się drukarka 3D dla osób noszących okulary. W tym artykule zajmiemy się cosplayem, a konkretniej tym, jaki wpływ druk 3D może mieć na jego jakość. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej

Dlaczego potrzebujesz drukarki 3D? Część I: oprawki do okularów

Możliwości druku 3D wydają się być niemal nieograniczone. Czy stoi coś na przeszkodzie temu, by wykorzystać go do produkcji oprawek, lub wydrukować swoją parę na domowej drukarce?

Czytaj więcej

DJI Phantom 3 4K - Przewodnik

Poradnik opisujący funkcję drona DJI Phantom 3 4K, aparatury sterującej oraz aplikacji DJI GO.

Czytaj więcej

Instrukcja rejestracji i logowania do SmartPed

Dowiedz się, jak zarejestrować SmartPeda i zalogować się w aplikacji BitRide, w której możesz ustawić jak napęd będzie działał, oraz mierzyć swój przebieg, prędkość i stan baterii (wraz z bieżącym poborem mocy).

Czytaj więcej